Pozrite si 7 najlepších burgrární v zahraničnej európe

Pozrite si 7 najlepších burgrární v zahraničnej európe
by

Podľa viacerých rebríčkov je najlepšou burgrárňou na svete bistro Patty & Bun. Dnes si predstavíme 7 miest, v ktorých zistíte, čo znamená preslávené slovo foodgasm (orgazmus z jedla).

1. Londýn, Anglicko

Burger nazvaný Ari Gold je údajne najlepším burgrom na svete. Nájdete tu akurát prepečenú hovädziu placku, roztečený čedar, paradajky, nakladané cibuľky, kečup, jemne zaúdenú majonézu a brošku. Pre tých, ktorí sa chcú cítiť naozaj dokonalo, je tu lahodná slaninka. Mňam, cítime to až sem!

2. Paríž, Francúzsko

Druhým najlepším burgrom je údajne ten z bistra PNY (Paris New York). Ide najmä o ich famózny s názvom Návrat kovboja, ktorý sa preslávil najmä neodolateľnou žemľou. Mäso je svojou textúrou a chuťou takmer dokonalé a slaninka sa rozplýva na jazyku.

3. Štokholm, Švédsko

Nielen v metropolách Anglicka a Francúzska sa dá nájsť fantastický burger. Bistro Flippin Burgers sa nachádza vo viacerých bedekroch, ktoré tvrdia, že ide o jeden z najlepších burgrov na svete. Nájdete tu rôzne varianty – klasický cheeseburger, ale aj burger s krémovým syrom a jalapeňos papričkami.

4. Moskva, Rusko

Možno by ste to neboli čakali, ale fantastický burger je aj v Moskve. Bistro Beeftro obsahuje chrumkavý šalát a slaninku, šťavnaté nakladané kúsky zeleniny, tečúci americký syr, mäso Black Angus a jemne krájanú paradajku.

5. Frankfurt, Nemecko

Aj Nemecko, kde burger údajne vznikol, má niekoľko fantastických burgrární. Luna Burger sa síce nenachádza v Hamburgu, ale Frankfurtčania si môžu vďaka tomuto bistru užívať výbornú chuť nadýchaného burgru. Dvojitá dávka hovädzieho, špeciálna home-made omáčka, červená cibuľka, kapusta… To všetko vytvára dokopy výbornú kombináciu.

6. Madrid, Španielsko

Krajina dobrého vína a tapas barov, Španielsko, ukrýva aj zopár kvalitných burger bistier. Jedno z nich je aj Perrito Faldero, kde nájdete burger vyznačujúci sa kvalitným čedarom a prílohou vo forme maslovej kukurice.

7. Dublin, Írsko

Jo’Burger servíruje jedny z najlepších burgrov v Dubline. Nájdete tu všeličo, napr. aj burger s karamelizovaným čili banánom, slaninou a kozím syrom. To už môže byť naozaj zaujímavé.

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *