Brioška: zjavenie vo svete hamburgerov

Brioška: zjavenie vo svete hamburgerov
by

Aj keď burger si môžete vytvoriť v podstate z čohokoľvek, lahodnej brioške sa vyrovná iba máločo. Brioška (z originálneho brioche z Francúzska) je nadýchané pečivo, ktoré vyniká vysokým obsahom vajec a masla (400 gramov na každý kilogram múky). Toto jej prepožičiava bohatú, no zároveň veľmi jemnú chuť.

Ako vzniká brioška?

Brioška je vnímaná ako pečivo, ktoré môžete jesť na sladko, ale aj na slano. Jej farba je tmavšia zlatá a chuť je jemne sladká. Brioška sa v krajinách ako Francúzsko konzumuje (okrem použitia v burgroch) na raňajky, a to vo forme svojich súrodencov, ako je mliečna brioška alebo hrozienková brioška.

Ktoré jedlá môžete doplniť brioškou?

Brioška môže v kuchyni slúžiť na rôzne účely. Môžete ju konzumovať na raňajky k bielej káve, ale hodí sa aj ako príloha ku klobáske. Jej slano-sladká chuť zaujímavo doplní bežné jedlá. Nájdete ju však aj ako súčasť našich šťavnatých burgrov.

Kde vznikla brioška?

Čuduj sa svete, brioška vznikla vo Francúzsku v roku 1404. Vyvinula sa z bežného chlebu a rýchlo si ju obľúbili pekári a, samozrejme, zákazníci. Existovala v rôznych variáciách, pri ktorých sa pridávalo a odoberalo množstvo masla alebo vajec.

Rýchly recept na briošku

Domáca brioška nie je nič, čo by bolo extrémne náročné na prípravu. Cesto obsahuje:

– múku
– vajcia
– maslo
– mlieko, vodu alebo smotanu na šľahanie
– kvasnice
– soľ
– občas aj cukor

Najdôležitejšou časťou je nechať cesto vykysnúť. Po zmiešaní vyššie uvedených ingrediencií nechajte cesto pri izbovej teplote kysnúť dovtedy, kým nenarastie na dvojnásobok svojej pôvodnej veľkosti. Keď sa tak stane, prasknite ho a nechajte znovu vykysnúť, tentoraz však v chladničke. V studenom prostredí proces kysnutia trvá dlhšie, preto mu doprajte viac času.

Následne cesto vyberte a vyformujte želaný tvar. Briošky pečte pri 230 °C dovtedy, kým kôrka nezhnedne.

Tak čo, aj vy sa idete pustiť do domácej briošky? 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *